Brandalarınız yanmaz özellikte mi?

By | | No Comments

Brandalar çok farklı özelliklerde imal edilmektedir. Isı kaynağından uzaklaştığında yanması sönen brandalar bulunmakla beraber Paysafarm olarak yanabilen branda kullanmayı tercih ediyoruz.
Çünkü yangınlarda insanlar ve hayvanlar alevlerden dolayı ölmezler, yangının oluşturduğu dumandan etkilenir ve hareketsiz hale gelir. Daha sonrada alevlerden etkilenir ve hayatlarını kaybederler.
Yanan branda kullanarak yangın oluştuğunda, yangın oluşan bölgenin hemen üstündeki brandanın yanmasını sağlar ve dumanın buradan dışarı çıkmasını sağlar. Dolayısı ile hayvanlarınız dumandan zehirlenmesini önlersiniz. Yapının dışına ulaşan dumanlardan dolayı yangından daha hızlı haber alarak daha hızlı müdahale etme sansınız da artabilir.

Branda ahırlar kara karşı ne kadar mukavemetli?

By | | No Comments

Paysafarm ahırlarında kullandığımız branda üzeri cilalı bir brandadır. Eğimli olarak tasarlanan yapı, yağan karın çatıda birikmesine izin vermeden kenarlara doğru kaymasına neden olur. Bu nedenle karlı bölgelerde, yüksek rakımlı bölgeler de ahırlarımızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Branda ahırlar rüzgâra dayanır mı?

By | | No Comments

Branda rüzgâra karşı çok dayanıklı bir malzemedir. Gergin bir şekilde gerilmiş ve sağlam bir çelik konstrüksiyona sabitlenmiş olan branda Türkiye’nin her bölgesinde esen rüzgâra karşı yırtılmaz ve parçalanmaz. Burada önemli olan brandanın gergin bir şekilde, sağlam bir konstrüksiyon üzerine doğru bir şekilde bağlanmasıdır. Branda ahır rüzgarı aldığında, rüzgarın yükünü çelik konstrüksiyona bağlantı noktaları vasıtası ile aktarır. Bu nedenle bağlantı noktaları branda yüzeyindeki rüzgârdan dolayı oluşan yükü aktaracak şekilde tasarlanmalıdır. Ve tabiki Çelik konstrüksiyonda aktarılan bu yükü taşıyacak şekilde güçlü olmalıdır. Bunlardan hepsi olmalı, bir tanesinin bile olmaması yapıda sorun yaşanmasına neden olabilir. Firmamızdaki mühendisler Türkiye’nin bütün bölgelerine uygun olacak şekilde ahırları tasarlanmaktadır.